12 Ocak 2021 Salı

Kim Bu Gözlerindeki Yabancı?


"Kim bu gözlerindeki yabancı,
Yaralar benii yüreğimdeeen,
Hani ben olacaktııım yalaancııı,
Başınıııın taaaacı."

Hoppala! Tam arabamı çalıştırmıştım ki, bağıra bağıra bu şarkıyı söylemeye başladım:)

Yeminle bildiğim bir şarkı değildi. Ne oldu biliyor musunuz? 

Pazar günü, Youtube'da  İbo Show'un 9. proramına denk geldim. İbrahim Talıses'in misafirleri Cem Yılmaz, Zafer Alagöz ve MFÖ. 

Bayıldım programa. Ne çok olmuş seyretmeyeli... Enfes bir nostalji oldu benim için. Bırakamadım. Hem çok güldüm. Hem de o şarkılar var ya... Beni benden aldı. Sadece MFÖ şarkıları değil... Sabuhaaaa'ı özlemişim mesela. Hani İbrahim Tatlıses söylerdi... Bırakıp gitme beni... Beni terk etme beni... Vicdansııııızzz... Saaaaaaabuuuuhaaa. Hahhaa... Kendimden geçtim:)

Hah işte...  Programın tam  otuz beşinci dakikasında... Cem Yılmaz ve Zafer Alagöz bir şarkı söylemeye başladılar. Allahım nasıl sevdim anlatamam... Nereden biliyorum otuz beşinci dakikasında olduğunu?  Çünkü  tam bu dakikaya geri alıp tekrar tekrar  seyrettim.  Çok eğlendim. Ve  başa sara dinleye  demek ki şarkıyı ezberlemişim.  LINK

İşte bugün bindim arabama... Yolculuk İstanbul'a... Elimde değil... Kendiliğinden söyleyiverdim...  Görmeliydiniz beni... Elimi kolumu sallaya sallaya... Bağıra çağıra söyledim. Ohh! Nasıl iyi geldi anlatamam:) 

Hem şarkı ezberledim, fena mı? Hey! Ukuleleyle çalıp söylemeyi denemeliyim... Evet... Evet... Hemen:)

"Bugünün yarınlarııı günahkaar,
Yakanı bırakmaz ellerim,
Hani ben olacaktıım yalannncııı,
Başınııın taacıı."

Bugün vaziyetim böyleyken böyle:)

1 yorum:

  1. Evet Sabuha da bizim yariyil tatilinde gittigimiz koyde soba yanarken kuzenlerimizle gecenin bir yarisi yatakta kurdugumuz koronun bagira bagira okudugu sarkiydi....

    YanıtlayınSil