1 Mart 2013 Cuma

Bütün Kışlar Geride Kaldı.


Bütün kışlar geride kaldı.Gizli Not:
Mart ayına girdik ya... Kış bitti tadında bir cümle yazacaktım. Bugün otobüste Barış Bıçakçı'nın Veciz Sözler adlı öykü kitabını okuyordum. "Bütün yazlar geride kaldı." diye hoşuma giden bir cümlesi aklımda kalmış. Cümlenin mevsimini değiştirdim.

Hey!.. Bugüne bugün Barış Bıçakçı'nın iyi bir okuruyum. "Okur, sevdiği yazarın yazılarını ister okur, ister  kilim gibi dokur." şeklinde bi atasözümüz yok muydu:) Ne yapayım yani? Denesem daha güzelini becerip  yazmam mümkün değildi. Gene de, böyle ezberciliğe kaçacağıma uğraşsaydım öyle mi? Hiiih! Gece yarısı olmuş. Fena halde uykum geldi:)

8 yorum:

 1. daha geçen gün ki kitap fuarında bıçakçının '' herkes herkesle dostmuş gibi '' kitabını aldım :)
  diğerlerine sıra gelir kimbilir...

  YanıtlaSil

 2. Tabiatın altın kuralı hareket; boş durmayan,harekete ve öğrenime öncülük yapan Hayal Kahvesine "yaz" selamları.

  YanıtlaSil
 3. Delal, sanırrım benim favorim, Bizim Büyük Çaresizliğimiz. Çok severim.

  YanıtlaSil
 4. Eyvallah Güven. Selam veren, getiren, götüren sağolsun. Teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 5. benim biraz kafam karışıyor o kitapta :) olaylar arasında bir es veripte başlangıcı anlatmıyor. açık söyleyeyim sinirlerim reaksiyon gösteriyor :D

  YanıtlaSil
 6. Hımm. Delal üzgünüm ama aynı fikirde değilim. O kitabın ayrıca filmini de peki bi severim:)


  YanıtlaSil
 7. ahh hayal kahvem vallahi de kafam karıştı ben hala herkes herkesle dostmuş gibi de kaldım :) yoksa tabi ki bizim büyük çaresizliğimiz olay örgüsü açık bir kitap.

  YanıtlaSil
 8. Veciz Sözler de ne sıcak, ne sabah poğaçası gibi bir anlatım di mi?
  Bütün kitaplarını okudum festivalde Bizim Büyük Çaresizliğimiz'in film hali ile tanıştıktan sonra. Veciz Sözler sonuncuydu. Şimdi gözüm kapıda, ne zaman yazacak diye bekliyorum. Neyse ki genç de Oğuz Atay gibi 3-5 kitapla bırakmayacak bizi. Allah ömür versin, beynine ve bileklerine de sağlık :)

  YanıtlaSil