29 Ağustos 2016 Pazartesi

Ne Dersin?


Haftanın ilk çalışma günüydü. Ofise girdiğimden beri gelen gidenin haddi hesabı yoktu. Üstelik iki müşteriyi saymazsam, gelenler hep randevuluydu.  Tüm gün ofiste olacağımı düşünerek, görüşmeleri  aynı güne toplamış olmalıyım. Günün sonunda geriye bakınca itiraf etmeliyim ki, yaptığım doğruydu. Lakin tüm gün biteviye konuşmuştum... Konuşmuştum... Konuşmuştum. 


Kardeşim, "Napıyorsun ablam? İşten erken çıkarsan buluşalım, ne dersin?" diye mesaj atınca, vaziyetime baktım.  Ve... "Tamam kardeş, buluşalım. Bir bakar mısın hangi filmler var?Sinemaya gidelim, ne dersin?  diye cevap yazdım.  Kardeşim, tamam işareti gönderdi. Ben masamdaki işlere geri döndüm. Yarım saat sonra kardeşimin mesajını gördüm.  "Suikast diye bir film varmış. Emir gitmek istiyor. Bilirsin sevmem bu tarz filmleri... Emir sinemaya girsin biz seninle bir yerde oturalım, ne dersin?" diye yazdı.  Bu arada Emir'in mesajı düştü. "Teyze... 17.30 seansı orijinal, altyazılı." Daha bir şey dememe fırsat bırakmadan... "Jason Statham'ın filmi teyze, ne dersin?" dedi. Ve gülücük ekledi.  

Cevabım netti... "Annen otursun evde evlat. Fırla sen... Ancak yetişiriz... Yola kadar yürü. Duraktan alayım seni, ne dersin?"


6 yorum:

 1. Bitiyorum bu adama , bakayım bizim burada gösterime girdiyse bende koşayım:)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,

  O kardeşin bu duruma ne dediğini de merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Engin, yeminle kardeş o kadar mutlu oldu ki anlatamam. Meğer Emir için evden çıkmak istiyormuş. Ayaklarının fotoğrafını gönderdi bana. Ve "Ablam o kadar yorgunum var ya... Yarın kızlar gelecek bana. Bir börek yaptım bir de evi topladım. Acayip yoruldum. Teşekkürler her şey için." diye yazdı. Merak edilecek bişi yok... Asayiş berkemal yani:)

   Sil
 3. Ahahhahha şahane olmuş vallahi ....
  Benim adamım çok severim ...
  Film nasıl merak ettim açıkçası ...
  Teyzeler iyi ki var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi ki teyzeyim Didem. Üstelik Emir'in penfriend'iyim:)
   Acayip mutluyum.

   Sil