3 Ocak 2011 Pazartesi

Sezen Aksu Şiirleriyle Aşk Üzerine Küçük Bir Hasbihal


Bir gün daha yaşandı ve bitti. Küçük sevinçleri ve kederleri ile. Herhangi bir gündü, çok önemli değildi. Seni düşündüğüm bir kaç andan başka. Bilirim insan payına düşeni yaşar. Ve her yeni günde değişir hep birşeyler. Hayat bazen öyle insafsız ki, küçük bir boşluğundan yakalar. Hissettirmez, en zayıf anında seni ta yüreğinden yaralar. İnsan böyle duyguları yaşarken, gerçek yaşamla tüm bağlantıları kopmuşcasına ayakları yerden kesiliveriyor. Ah, bu yangın beni öldürüyor yavaş yavaş. Kor kor ateşler yanıyor içimde. Aşk beni kor ediyor. Yalnızlığım yollarıma pusu kurmuş beklemekte. Acılar gözlerini dikmiş üstüme nöbette. Yokluğunla ben başbaşayız, nihayet! Bir lodos lazım şimdi bana, bir kürek, bir kayık. Zulada bir kaç şişe yakut, yer gök kırmızı. Söverim gelmişine geçmişine ayıpsa ayıp! Düşer üstüme akşamdan kalma sabah yıldızı. Ey aşk! Sen olmazsan ne kalır hikayeden? Ey aşk! Sen var ya sen... Her şey sana mağlup hükmen. Ben ki aşk için ölmeli demiştim. Ne yazık ki aşklar da çok değişti. Hadi yüreğim ha gayret. Hele sıkı dur hele sabret. Başını eğme dik tut. Bu bir rüyaydı farzet!

NOT: Sezen Aksu'nun aşağıdaki şiirlerinin bazı dizeleriyle aşk üzerine küçük bir hasbihal yapmaya çalıştım.
Git
Biliyorsun
Dört günlük bir şey
Sorma
Yalnızlık senfonisi
İstanbul İstanbul olalı
Herşey eskir
Oyalanma
Değiştim
Rüya

2 yorum:

  1. sezen aksu; insanı ayağından, kolundan bile yakalasa en dibinden yakalıyor. O yakalarken, siz de çok güzel bağlamışsınız.
    elinize, aklınıza sağlık. :)

    YanıtlaSil
  2. yakalar sezen aksu şarkıları insanı esra.. bir tarafından yakalar sahiden.. ve kimi dibe vurdurur.. kimi havalara uçurur:) sağolasın.
    hey, sen hoşgeldin bebek hayal kahvem'e.. sevindiriyorsun beni:))

    YanıtlaSil