5 Mart 2011 Cumartesi

Sandman Çizgi Roman Kareleriyle Küçük İskender Cümleleri...


Ben seni kırmak için yaratılmadım. Uzun zamandır seni planlıyorum haksızca; cezalandırılacak kadar mı yabancı, tanınmaz ve suç yüklüydüm?! Belki; seni çok yıprattığımın, bıraktığımın elbette farkına vardım, ama herşey mi benim aleyhte varoluşumla açıklanabilir?! Senin hakkında bir satır yazmamaya çalışmamın nedenini hiç düşündün mü?! Sana ait olanları içten içe koruma uğraşı mıydı sanki bu: kuşkusuz. 


Elbette kızıyorsun bana; belki en çok da bu zayıflığıma kızıyorsun: Tedirginliğime,  telaşıma, şaşkınlığıma, titreyişime, ürpermem, anlamlarını anlamamış kelimelerle yetinmeme, müzakerelerde bulunmama, buhranların yorduğu bir gençlik yaşamama, bilincimi sana yönlendirmeme,  kelimelerin kifayetsiz olma durumuna, vesaireye vesaireye.. İnadıma öfkeleniyorsun. Seni bırakmama, seni özgürlüğüne salmama hiddetleniyorsun. Bu da aşk işte! Bu da entrika!


Bunlar da geçecek şüphesiz. Seni unutmama kaç yüzyıl kaldı ki.. Yaralandım. Bütün noktalarımdaki nöbetçiler de yaralandı. Çığrından çıkmış bir ayaklanma gibi ağlamakta yalnızlığım. Bir gerçek aramıyorum felakete.  Ama bilemiyorum yağmurun ardından artık hangimiz suçlanacak.. 
 


Şimdi sessizce uzaklaşmalıyım. Çünkü beni anlamadığını, anlamak için uğraşmadığını, hatta bunu önemsemediğini biliyorum. Aynı otobandaydık ve birimiz birimizin yanından geçip gitti. Hafızasızlığı, gurur saymanın adil yanı! . Hangimiz süratliydik; önemi kalmadı. Hangimiz daha özveriliydik; bunun da.. umarım mutlu olursun. Bunu bir çöküntü anında da söylemiyorum. Hiç kimse aldatmadı ötekini; yalnızca böyleydik işte!

Küçük İskender

2 yorum:

  1. Bu yazıya neden yorum yapan olmamış ki! Bence blog'unda ki fotoğraf ve yazılar'ın en anlamlı birleşmesi diyebilirim. Ne de güzel yazıyor İskender. keşke bu kadar herkesin ağzına düşmeseydi. Olsun ama hala küçük iskender'i yazılarını okurken o laf koyan marjinal adamdan çok çok daha fazlası olduğunu gören insanlar var. Bu beni mutlu ediyor :)

    YanıtlaSil
  2. Selam İrat,
    Küçük İskender'le ilgili yazdığım yazılar hep yorumsuz kalmıştır nedense.. Küçük İskender'in marjinal yönünü göremiyor benim gözlerim. Sanırım gözlerimle değil yüreğimle bakmayı seviyorum:)
    Yorum yazdığınıza sevindim İrat. Teşekkür ederim.

    YanıtlaSil