20 Aralık 2011 Salı

Gene Aklımın İplerini Saldım...

 

"Issız bir adaya düşsen yanında hangi film olsun isterdin?" diye sorsalar... Cevabımı hiç tereddütsüz ve anında verebilirdim… "Rocky1" Neden mi? Üzgünüm ama cevabını şimdi veremeyeceğim. Çünkü sanki ıssız bir adaya düşmüşüm de yanımdaymış gibi az sonra Rocky 1 i seyredeceğim. Önce havaya girmek için, bilgisayarda  filmin müziğini açtım. Bu arada diğerlerinin arasından filmi  buldum. Kabından çıkardım. Oynatıcıya koydum. Hemen yerimden zıpladım. Müziğin eşliğinde parmaklarımın ucunda iki ileri bir geri giderek mutfağa geçtim. Orta boy tencereyi çıkardım. Kendi etrafımda üçyüz atmış derece dönerek elimdeki tencereyi ocağa bıraktım. Kavanozdaki sarı taneleri az yağ ve tuz koyduğum tencereye attım. Buzdolabından gazoz şişesini çıkardım. Raftan en renkli kadehi seçtim. Şişedeki gazozu yüksekten lıkır lıkır kadehe boşalttım. Fooooşşşş! Köpürdü... Bardaktan taştı. Tencereye baktım. İşaret parmağımı sihir yapar gibi tencerenin kapağına bastırdım. "Okus pokus!" dedim. Anında sihir etkisini gösterdi. Pata pata pata... Patırdadı... Tencereden taştı. Aldırmadım. Ocağı kapattım. Tencerenin kapağını açtım. Abraka dabram işe yaramıştı işte. Sarı, sert taneleri yumuşak kar tanelerine çevirebilmiştim. Muzipçe gülümsedim. Becerikli işaret parmağıma hedefi on ikiden vurmuş tabanca namlusu niyetiyle üfledim. Tencereki mucizevi yiyeceği  derin kaseye boşattım. Bir elimde kadeh bir elimde kase, gene parmak uçlarımda iki ileri bir geri hareket ederek salona geçtim. Elimdekileri ön sehpaya koydum. Koltuğa bağdaş kurup yerleştim. Kumandayı elime aldım. Filmi başlattım. Heey!  İşte karşımda Rocky Balboa!  Biliyorum az sonra en mahcup haliyle Adriaaannn görünecek... Çok şeker. Ya filmin müzikleri... Ya kadehteki içecek... Ya kasedeki yiyecek... Allahım... Yüreğimi dinledim.  Başka ne olabilir ki? Mutluluk buydu işte. Önce kadehteki gazozumu yudumlayacağım. Sonra kasedeki patlamış mısırdan bir kaç tane ağzıma atacağım. Arkama yaslanacağım. Heyy! Düşünebiliyor musun?  Şu an itibariyle İtalyan aksanıyla Amerika’da dolanacağım... Bu müzik... Bu film... Eminim aklımı başımdan alacak gene. Aklımın iplerini iyiceeee salacağım. Galiba filmle birlikte gene hayallere dalacağım:)

 
 


20 yorum:

 1. Hepimizin sanırım böyle nedenini bilmeksizin defalarca izlemeye doymadığımız filmlerimiz var... :)

  YanıtlaSil
 2. Benim hatırladığım hangi Rocky filmiydi diye düşündüm şimdi. Hani şu "I of the Tiger" şarkısının olduğu Rocky. Sanırım Rocky 2 idi. O da güzeldi. Yazını keyifle okudum. Player yerine "oynatıcı" kelimesini kullanmanı da fark etmedim sanma. :))

  YanıtlaSil
 3. o kadar güzel anlatmışsın ki izlemek istedim tekrar:)

  YanıtlaSil
 4. nasıl anlatmışsın sen öyleee. aynısıdan yapıcam eve gidip. ne yani işi mi bırakiim senin yüzünden :))

  YanıtlaSil
 5. Selam Esotron, valla ben de iş çıkışı seyrettim:) İşi bırakmayın sakın!
  Aman diyim:))

  YanıtlaSil
 6. Selam MaceraperesT, hararetle tavsiye ederim:))

  YanıtlaSil
 7. Selam İçimden Geldiği Gibi, kesinlikle o bir klasik:))

  YanıtlaSil
 8. Ehlikeyf, gözünüzden bir şey kaçmıyor:))

  YanıtlaSil
 9. Selam Vladimir, yooo, ıssız bir adaya düşersem yanımda neden Rocky olsun isterdim'in bir sebebi var:) Şimdi anlatamam ama.. Çünkü çok işim var:))

  YanıtlaSil
 10. önce kasedeki patlamış mısırdan üç dört avuç ağzıma attım,
  sonra kola şisesini kafaya diktim;

  sanırım yalnız bir adaya düşersem yanıma alacağım doktor diyetisyen olurdu,tamam diyetisyen doktor değildir diyenler haklı...

  YanıtlaSil
 11. Infantulus, bırakın bari adada diyetisyen düşünmeyin:)
  Nasıl olsa orada sağlıklı beslenirsiniz. Balık, meyve filan...

  YanıtlaSil
 12. ıssız adaya düşsen bence ilk kan filmini almalısın sylvester'ın. hayatta kalma çabana da yardım ederdi :)

  YanıtlaSil
 13. Buket üzgünüm ama illa Rocky1 olmalı:))

  YanıtlaSil
 14. Hello, Hayal Kahvem.

   Lovely your works, full of JOY!

   Thank you World-wide LOVE.
   and, your Support.

   The prayer for all peace.
   I wish You all the best.

  Happy holidays for you and yours.
  Greetings.
  From Japan, ruma ❀

  YanıtlaSil
 15. arigato:Teşekkür ederim veya
  arigato gozaimasu:Çok teşekkür ederim

  de denilebilir :)

  YanıtlaSil
 16. Yıllardır bıkmadan seyrettiğim ve serisine sahip olduğum bir film...

  YanıtlaSil
 17. Selam Hakan, aynı durumdayım:) Üstelik köpekle birlikte koşarak müsabakaya hazırlanıyor hatırladınız mı?

  YanıtlaSil